O mnie

Tytus Butowski lat 12, zawodnik YKP Gdynia, którego pierwszym trenerem i osobą, która zaszczepiła bakcyla żeglarskiego był jego Tata – Paweł Butowski. Następnie swoje pierwsze kroki w wieku 7 lat Tytus stawiał w klubie Opti. Po czym, spełniając marzenia Tytusa, otrzymał on prezent komunijny- łódeczkę -Optymista i przeszedł do teamu trenera Darka Dołęgi (YKP gr.B.), pod którego skrzydłami pozostawał przez 3 lata i osiągnął wiele sukcesów sportowych. W tym miejscu należy wspomnieć, że kilka dni przed wyjazdem na ME trener Darek powiedział „ja mam nosa i czuję, że ten chłopak pokaże nam, co potrafi na ME:) SPEŁNIŁO się!!!!!

W zeszłym roku (jesień 2012) Tytus przeszedł do grupy A i trenuje pod okiem trenera Przemka Strusia (YKP gr. A) i to pod jego egidą został Mistrzem Europy w klasie Optimist.

Zatem można powiedzieć, że owocem tych wszystkich poczynań i starań jest owe Mistrzostwo Europy, zdobyte przez Tytusa 06.07.2013r.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy trenerom i również gratulujemy sukcesu wychowanka! :) Podziękowania należą się także cichym sponsorom, bez pomocy których wyjazd Tytusa na Mistrzostwa Europy nie byłby możliwy: Paweł Gostkowski „Junga”, Patryk Wendt „Gokken”, Pani Teresa Pazderska – Tytusa nauczycielka matematyki oraz Ciociom, Wujkom i Przyjaciołom. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wiarę w sukces naszego syna – Tytusa Butowskiego. Udało się!!!

Mama Tytusa – Dagmara Słomińska-Butowski